Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. Co roku angażuje w pomoc tysiące ludzi: wolontariuszy, darczyńców, a także osoby wspierające projekt finansowo. W tym roku również w Niemodlinie powstał jeden z 430 rejonów Paczki obejmujący swym zasięgiem nie tylko miasto, ale również wsie gminy, a także gminę Tułowice.

W każdym rejonie wolontariusze (ich nabór w naszym rejonie właśnie się kończy) odwiedzają najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu. Następnie darczyńcy- tu liczymy na zaangażowanie naszej społeczności lokalnej: szkół, przedsiębiorców, zakłady pracy, grup przyjaciół, rodziny- przygotowują pomoc materialną dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny w formie paczki- prezentu.

Każda osoba zaangażowana w projekt na poszczególnych etapach jego realizacji ma możliwość rozwoju swojego potencjału, poczucie wpływu na otoczenie i przekonanie, że warto współpracować z innymi ludźmi.

W Szlachetnej Paczce konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Darczyńca, już od 17 listopada po przeczytaniu na stronie www. szlachetnapaczka.pl opisu przygotowanego przez wolontariusza, wybiera rodzinę, której chce pomóc.

Poznaje jej historię, przyczyny trudnej sytuacji i listę podstawowych potrzeb. Wie więc dokładnie, komu pomaga i ma pewność, że jego paczka pomoże Rodzinie w wychodzeniu z trudnej sytuacji, a  przeznaczone na nią pieniądze nie posłużą utrwalania nawyku życia z biedy.

W tym roku Paczka chce dzięki hojności darczyńców wesprzeć rodziny, w których są chore osoby, szczególnie dzieci oraz osoby stare i samotne, które nie są w stanie same sobie pomóc.

Zapraszamy Czytelników Nowej Gazety do współtworzenia Szlachetnej Paczki w roli darczyńców.

Kancelaria parafialna czynna:

  • Poniedziałek 8.00 - 9.00,
  • Środa 16.00 - 18.00,
  • Piątek 19.00 - 20.00

 

 

 

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Niemodlinie

Rynek 29 49-100 Niemodlin

tel. 77 460-62-25

kom. 600 015 987

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Go to top